top of page

KAS IR K9 TRAILING?

K9 Trailing ir suņa “darbs”, kur suns seko cilvēka smaržas pēdai. Šī suņu prasme tiek izmantota policijā, lai atrastu noziedzinieku vai meklēšanas un glābšanas dienestā, lai atrastu pazudušu personu. Pēdējo gadu laikā K9 Trailling ir ieguvis lielu popularitāti arī suņu – mājdzīvnieku vidū. Galu galā, mūsu suņi ir vilku pēcteči un medīt, izmantojot degunu, ir viņu asinīs.

​KĀPĒC IZVĒLĒTIES K9 TRAILING NODARBĪBAS?

Mūsdienās nedz mums, nedz arī mūsu suņiem nav nepieciešamības medīt, lai izdzīvotu, lai arī mednieku instikts vēl aizvien mīt abās sugās. Iespējams, apzināšanās un gandarījums par mūsu mednieku draivu ir tas, kas mums un mūsu suņiem tiešām pietrūkst šodienas urbānistiskajā sabiedrībā. Kas var būt labāks, kā  lieliski un pilvērtīgi pavadīt laiku ar suni dabā un uz brīdi aizmirst dažādās ikdienas problēmas? 

​IEGUVUMI NO K9 TRAILING 

 

K9 ​Trailing apmācībās:

 • ​Tiek izacināta tava suņa dvēsele, prāts un ķermenis

 • Uzlabo suņa pašvērtējumu

 • Atdarina medību darbu, bet nepalielina vēlmi medīt dzīvnekus

 • Uzlabo tava suņa dzīvi, ļaujot tam lietderīgi izmantot savu degunu

 • Uzlabo uzticību un sadarbību starp suni un saimnieku

 • Sagādā daudz jautrības dabas tuvumā

 • Piemērotas lielākajai daļai suņu un kucēnu

 • Nodarbībās var būt piemērotas suņiem ar vieglu vai vidēji smagu gūžas vai elkoņa displāziju un līdzīgiem ortopēdiskiem stāvokļiem* 

 • Nāk par labu kucēniem un suņiem, kas baidās no cilvēkiem (suns strādā vidē, kur apkārt ir citi cilvēki, bet tam nav jābūt tiešā kontaktā ar tiem, kamēr suns pats nav gatavs)

 • Pieejamas suņiem, kam ir agresija pret citiem suņiem (suņi strādā pēc kārtas, bez citiem suņiem tuvumā)

 • Nav nepieciešma ne iepriekšēja suņa apmācība, ne paklausības iemaņas.

 

KĀ NOTIEK NODARBĪBAS?

K9 trailing ir komandas spēle. Katra komanda sastāv no suņa un saimnieka (henldera). Komandas mērķis ir atrast “pazudušu” cilvēku rekonstruējot maršrutu, ko cilvēks ir nogājis. Suns ir komandas līderis, ņemot vērā, ka mēs, cilvēki, šādai ožas spēlei neesam pieteikami labi nodrošināti. Kad suns atrod “pazudušu” cilvēku, tas tiek apbalvots ar siltiem apskāvieniem un bučām, kā arī ar viņa mīļākajām mantām vai kārumiem.

​​VAI MANS SUNS VAR PIEDALĪTIES?

 

Lielākā daļa suņu var piedalīties. Nodarbībām vairāk piemēroti būs tipiski suņi – meklētāji: dienesta sugas suni (piemeram, vācu aitu suņi) vai medību šķirņu suņi, bet ari 99% citu šķirņu suņi var izbaudīt cilvēka medību spēli. Vienīgā nepieciešamā prasme sunim ir spēja mierigi palikt mašīnā, lai sagaidītu savu kārtu.

KAS JĀŅEM LĪDZI UZ NODARBĪBU?

 

Labi atpūties un izsalcis suns. Suņa mīļākie kārumi un/vai rotaļļieta. Sunim jābūt tam piemērota izmēra kaklasisknai un iemauktiem. Cilvēkam nepieciešams ērts āra apģērbs un apavi.

SVARĪGA PIEZĪME!

Katra nodarbība ilgst aptuveni 3 stundas

* Dažiem suņiem varētu būt nepieciešama vetārsta konsutlācija pirms ierasties nodarbībās.

bottom of page