top of page

KAS IR K9 NOSEWORK?


Nosework nodarbības ir lieliska iespēja sunim pielietot savu iekšējo talantu smaržas avota atrašanai un gūt milzīgu prieku no medību instinktu izmantošanas. Nodarbībās arī stiprina suņa un saimnieka īpašo saikni un uzlabo savstarpējo sapratni. 

KĀPĒC MAN VAJADZĒTU IZVĒLĒTIES K9 NOSEWORK?

Būsim atklāti, lielākajai daļai cilvēku ir aizņemta ikdiena, ko piepilda darbs, dažādi mājas pienākumi un tūkstošiem citi aktivitātes. No otras puses, šobrīd lielākajai daļai suņu nav "darbs" kā rezultātā, suns dzīvo visnotaļ garlaicīgu un neaktīvu dzīvi, vienmēr mājās gaidot savu nogurušo cilvēku. Daži suņi garlaicību panes labi, taču citus tas var novest pie trauksmainības un dažādāmuzvedības problēmām.

 

Nosework nodarbības mudina suni strādāt patstāvīgi un izdarīt pašam savas izvēles. Tas bagātinās suņa dzīvi un ienesīs prieku un lepnumu par sasniegumiem jums abiem kā komandai. Suņa saimnieks beidzot ieraudzīs uz ko spējīgs suņa deguns.

IEGUVUMI NO K9 NOSEWORK

Nosework nodarbības

  • ​Nodrošina kā fizisko tā arī mentālo stimulāciju, veicina pārliecību

  • Apmierina tava suņa vajadzību pēc izaicinājumiem un sasniegumiem

  • Palielina uzticību un uzlabo attiecības starp suni un saimnieku

  • ​Ir piemērotas  visa vecuma un šķirņu suņiem, t.sk., kucēniem. Arī suņi-invalīdi var piedalīties nodarbībās*

  • Ir piemērotas kautrīgiem - noslēgtiem, bailīgiem, trauksmainiem suņiem**

  • Ir viegli apgūstamas. Nav nepieciešams liels ekipējuma daudzums un var trenēties gandrīz visur

  • Nav nepieciešma ne iepriekšēja suņa apmācība, ne paklausības iemaņas

​KĀ NOTIEK NODARBĪBAS?

Nosework nodarbības atdarina profesionālās meklēšanas darbs un suns strādā komandā ar cilvēku (hendleru). Suņa uzdevums ir atrast paslēptu smaržas avotu un paziņot par to hendlerim. Pēc tam, kad suns ir atradis nepieciešamo, tas tiek apbalvots ar kārumu, mantiņu vai jebko citu, kas viņam ļoti patīk un sagādā prieku . 

Pavisam drīz suns sāks izmantot savas meklēšanas spējas, lai atrastu tādas smaržas kā bērzs, anīss un krustnagliņas. Tajā paša laikā cilvēks mācīsies lasīt sava suņa unikālo ķermeņa valodu un mednieka uzvedību. Ar laiku komandai – cilvēkam un sunim – tiks doti arvien grūtāki uzdevumi, lai attīstītu un nostiprinātu savas prasmes, pakāpeniski pārejot pie sarežģītākiem meklēšanas scenārījiem.

VAI MANS SUNS VAR PIEDALĪTIES?

Principā katrs suns, kam ir deguns, var piedalīties. Nodarbības spēs izbaudīt arī suns, kas nav draudzīgs ar citiem, jo suņi strādā pa vienam pēc kārtas. Vienīgā nepieciešamā prasme, kas tavam sunim ir vajadzīga ir spēja palikt vienam mašīnā vai krātiņā (tiek nodrošināts, ja nepieciešams) un mierīgi atpūsties, kamēr tas gaida savu kārtu. 

KAS IR JĀŅEM LĪDZI UZ NODARBĪBU?

 

Labi atpūties un izsalcis suns, daudz gardu kārumu (mazos gabaliņos) un/vai suņu mīļāko mantu. Sunim ir nepieciešama pavada un sunim piemērota izmēra kaklasikna vai iemaukti. 

​* Dažiem suņiem varētu būt nepieciešama vetārsta konsutlācija pirms ierasties nodarbībās

​** Dažiem suņiem varētu būt nepieciešama mūsu novērtējums pirms ierasties nodarbībās

bottom of page